North America Son dakika: Amerikan Forbes dergisi açık açık yazdı: Yunanistan...

Son dakika: Amerikan Forbes dergisi açık açık yazdı: Yunanistan Türk donanmasıyla boy ölçüşemez.

-

Son dakika haberine göre Amerikan Forbes dergisi Türk-Yunan donanmasını karşılaştırarak Türkiye‘nin donanmadaki başarısını bir kez daha gündemine taşıdı. Türk donanmasının her yıl önemli ölçüden büyüdüğüne ve geliştiğine dikkat çekilerek, “Yunanistan, Türkiye’yle kesinlikle boy ölçüşemez” denildi.

Dünya basınında Türk donanmasına yönelik övgü dolu yazılar yayımlanmaya devam ediyor. Amerikan Forbes dergisi Yunanistan ile Türk donanmasını karşılaştırarak Türkiye‘nin donanmadaki başarısını bir kez daha gündemine taşıdı.

YUNANİSTAN’IN YENİ GEMİLERE İHTİYACI VAR
“Yunanistan, Türkiye’ye Ayak Uydurabilmek İçin Donanmasını Yükseltmeye İhtiyaç Duyacak” başlıklı Paul Iddon imzalı yazıda başta TCGG olmak üzere Türk donanmasının her yıl hedefine yeni bir tanesini ekleyeceği belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

“Yunanistan, Türkiye’ye ayak uydurabilmek için donanmasını yükseltmeye ihtiyaç duyacak. Atina, rakibi Türkiye’nin hızla büyüyen deniz gücüne karşı koymak için daha yeni ve daha modern savaş gemilerine ihtiyaç duyacaktır. Yunanistan, her yıl önemli ölçüde büyüyen ve gelişen Türkiye’yle kesinlikle boy ölçüşemez.”

Dergide Türkiye’nin gelecek yıllardaki donanma planlarından bahsedilirken Yunanistan’ın Türkiye’nin artan deniz gücüne karşı önlem alması gerektiği ifade edildi.

TÜRKİYE HER YIL BİR TANE EKLEYECEK
Yeni Şafak’ta yer alan habere göre Türk donanmasına ilişkin şu bilgilere yer verildi: 23 Ocak’ta Türkiye, yerel olarak inşa edilen ilk çok amaçlı fırkateyni olan TCG İstanbul’u denize indirdi. İstanbul 2023 yılında Türk Deniz Kuvvetleri teslim edilecektir.I sınıfı fırkateynler, yerel olarak yapılmış 16 hücreli MDAS dikey fırlatma sistemi (henüz belirlenecek toplam 64 karadan havaya füze) dahil olmak üzere silah sistemlerine sahip olacak; Türkiye şu anda altı yeni Type-214 havadan bağımsız tahrikli denizaltı inşa ediyor ve 2022 ile 2027 yılları arasında Donanmasına her yıl bir tane eklemeyi hedefliyor.

 

DÜNYA
+ posts

Latest news

Biden reaffirms pledge to nominate Black woman to Supreme Court

Next UpKen Klippenstein Discusses Demands Of Striking Kellogg Workers Newsweek Editor- Wallace's Departure From Fox Appears To Lean Into Media...

The global energy crisis and Turkey’s slice of the pie

I doubt there is another subject so picked apart in the world than the production of energy, along with...

NY Times: U.K. Police Say They Are Investigating Downing Street Lockdown Parties

All across the world, the once untouchable high agents of the NWO just keep right on falling from grace...

Civil war expert recoils in horror at interviews with Trump fans: ‘They don’t want democracy anymore’

The U.S. recently fell out of the rankings of democratic nations, and one expert worries that it will happen again --...

Must read

Biden reaffirms pledge to nominate Black woman to Supreme Court

Next UpKen Klippenstein Discusses Demands Of Striking Kellogg Workers Newsweek...

The global energy crisis and Turkey’s slice of the pie

I doubt there is another subject so picked apart...

You might also likeRELATED
Recommended to you